Minister Rafalska z wizytą w Madrycie

W dniach 19-22 października minister rodziny, pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska przebywała z wizytą w Hiszpanii. Głównym celem tej wizyty była wymiana doświadczeń dotycząca polityki społecznej i rodzinnej oraz spotkanie z polskimi rodzinami w Ambasadzie RP w Madrycie.

Na zaproszenie Pani Ambasador, Marzenny Adamczyk, przedstawiciele naszej społeczności szkolnej mieliśmy okazję poznać i porozmawiać z Panią minister, która zapewniła nas, że obecny rząd Polski bardzo dba o kwestie polityki rodzinnej, jakimi są aktualne programy pomocy i wsparcia dla emigrantów, projekt „Rodzina 500 Plus” oraz nowe przedsięwzięcia pomocy skierowanej do seniorów.

Spotkanie odbyło się w sobotę 21 października br. w bardzo sympatycznej i rodzinnej atmosferze, ponieważ zaproszone zostały również dzieci, które zostały obdarowane z rąk Pani Minister pluszakami. Pani Minister zachwycona była piękną mową w ojczystym języku polonijnych dzieci:

– Jesteście krócej, dłużej albo też bardzo długo, ale to co jest najważniejsze, to to, że te związki z Polską są tak mocne, że pamiętacie o kraju, że te więzi z Polską są zachowane, że dzieci uczą się języka polskiego, mówią po polsku – to słowa Elżbiety Rafalskiej.

Minister Elżbieta Rafalska zapowiedziała też, że w przyszłorocznym budżecie nakłady na stworzenie miejsc opieki nad małymi dziećmi wzrosną trzykrotnie, a od 2019 roku do skorzystania z Karta Dużej Rodziny będą uprawnione osoby, które kiedykolwiek wychowywały troje lub więcej dzieci.

A w dniu dzisiejszym, czyli 23 października 2017 z prasy polskiej dowiedzieliśmy się, że minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska została laureatką nagrody imienia Grzegorza Palki w kategorii ogólnopaństwowej. Samorządowym Oskarem, uhonorowano Panią Minister za wdrożenie, wspólnie z samorządami gmin, strategicznego dla Polski, ze względów demograficznych, Programu 500+.

Serdecznie gratulujemy takiego wyróżnienia!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s