Lokalny Ośrodek Metodyczny w Madrycie

W Madrycie, w dniach 4 i 5 listopada 2017 r. odbyły się warsztaty metodyczne skierowane do hiszpańskich nauczycieli polonijnych pod hasłem „Aktywnie i efektywnie”.

Szkolenie przygotowała Polska Szkoła Forum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Madrycie oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli StowarzyszeniaWspólnota Polska”.

Na szkolenie przybyło 44 nauczycieli z terenu całego Półwyspu Iberyjskiego: z Galicji, Segowii, Katalonii, Walencji, Kraju Basków, z Madrytu i okolic, a nawet z Anglii. Warsztaty były bardzo intensywne, a po uśmiechniętych twarzach nauczycieli widać było, że i bardzo potrzebne.

Wykłady teoretyczne połączone zostały z zajęciami praktycznymi, podczas których same nauczycielki mogły doświadczyć, co przeżywa uczeń podczas wykonywania projektów edukacyjnych. Zajęcia przeprowadziły Pani Katarzyna Czyżycka, Pani Magdalena Dębowska oraz Pani Agata Krzyształowska.

Podczas trwania szkolenia, w dniu 4 listopada 2017 r., w obecności honorowego gościa, Konsula Generalnego RP w Madrycie, Pana Krzysztofa Wielgusa, prezesów polonijnych stowarzyszeń i organizacji, uczestników warsztatów oraz innych zaproszonych gości, odbył się akt powołania Lokalnego Ośrodka Metodycznego w Madrycie, którego koordynatorem została Pani Magdalena Dębowska. Akt otwarcia ośrodka, potwierdzony podpisem Prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Pana Dariusza Piotra Bonisławskiego, Pani Magdalena odebrała z rąk Pani Katarzyny Czyżyckiej, Dyrektora Programowego ODN SWP.

IMGP9035 (1024x714)

Lokalny Ośrodek Metodyczny w Madrycie (LOM), jako centrum polonijnej oświaty hiszpańskiej, ma za zadanie reagować na potrzeby naszych nauczycieli w zakresie dokształcania i wymiany doświadczeń, wspierać i umacniać lokalne środowisko oświatowe. Centrum w Madrycie jest czwartym po Budapeszcie, Chicago i Dublinie ośrodkiem tego typu na świecie, jaki otworzył Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Katarzyna Ostrówka

Fotorelacja z inauguracji LOM-u:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Fotorelacja z warsztatów metodycznych:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s