VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

 

Stowarzyszenie Polaków w Madrycie  „Klub Wawel ” w dniu 18 marca 2018 r. zorganizował dla polonijnych szkół z okręgu madryckiego VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pt. „Wiosna w poezji polskiej ” – Twórczość polskich poetów na wesoło.

W tegorocznym konkursie wzięło udział 20 dzieci z 7 szkół polonijnych. Naszą szkołę godnie reprezentowali:

W najmłodszej grupie – Lena Guerrero Piasta, która oczarowała publiczność i jury interpretacją wiersza Jana Brzechwy pt. „Pchła Szachrajka”, za którą otrzymała I nagrodę w tejże kategorii.

W grupie średniej Nicola Cieszyńska – przepięknie zarecytowała wiersz Jana Kazimierza pt, „Okapi” i choć konkurencja była bardzo poważna, my jesteśmy bardzo dumni z Nicoli występu. Brawo!!!

W kategorii najstarszych reprezentantów z naszej szkoły, nieśmiały Juan Pablo Herraz Jaroszek przedstawił przesympatyczny wiersz Jana Kazimierza Siwka pt. „Jaś Ananas”, który zarysował uśmiech na buziach publiczności i naszego ucznia, kiedy dowiedział się, że jest II laureatem w swojej kategorii.

Nasza nauczycielka od muzyki, Pani Małgorzata Kluz-Glen, w wiosennej marynarce i jazowej nucie, pokazała swój potencjał głosu i interpretacji!!!

Wszyscy uczestnicy tegorocznego konkursu zasługują na wielkie brawa, ponieważ poezja jest ciężkim chlebem w interpretacji, a tym bardziej dla dzieci mieszkających poza granicami polski.

Dyrekcja naszej szkoły składa wielki ukłon w stronę uczestników konkursu, ich rodziców i nauczycieli za tak solidne przygotowanie dzieci do tegorocznego konkursu!!!!

Brawo! Brawo! Brawo!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s