Festiwal Piosenki – sprawozdanie

W naszej szkole nie ma czasu na nudę, co tydzień coś się dzieje. Jak nie konkurs wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie, wyjazd laureatów do Paryża, to kiermasz zabawek i kiermasz książki… W ubiegłą sobotę odbył sie IV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Polskiej, na którym królowały piosenki naszej wspaniałej artystki Maryli Rodowicz. Imprezę rozpoczęła Małgorzata Kluz-Glen śpiewając jeden z najwiekszych przebojów gwiazdy pt. „Niech żyje bal…“

Po tej zachęcie, swoje występy rozpoczęły dzieci z sześciu polonijnych szkół z okręgu madryckiego, podzielone na 4 grupy wiekowe. Uczniowie wykonali 17 piosenek Maryli Rodowicz. Poziom wykonywanych utworów był naprawdę wysoki, przez co komisja, w skład której weszli: Natalia Duma, Marcin Paszko, Joanna Bardzińska i Janina Duma, miała pewne trudności w wyłonieniu tych 4 najlepszych. Po długich naradach udało sie ogłosić wyniki. Jednak wcześniej miłą niespodziankę przygotowała dla wszystkich nasza absolwentka Natalia Duma, która zaśpiewała dwie piosenki. Nadeszła chwila odczytania werdyktu:

 • W I grupie wiekowej wyróżniona piosenka to „Dalej orły”,wykonana przez sympatycznego Marka ze Szkolnego Punktu Konsultacyjnego.
 • W II grupie wiekowej, wyrózniona została piosenka pt.”Jadą wozy kolorowe”, wykonana przez trio z Polonijnej Szkoły w Vicalvaro.
 • Trzecia wyróżniona piosenka to „Sing, sing…. „wykonana z temperamentem przez Elisę ze Szkoły Polonica w Álcala de Henares.
 • W IV grupie na wyróżnienie zasłużyła piosenka pt.” Gdzie to siódme morze”, wykonane przez Sarę z Polskiej Szkoły Forum w Madrycie.

Wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Na koniec imprezy czekała wszystkich jeszcze jedna niespodzianka, występ hiszpańskich rodziców uczących się języka polskiego w naszej szkole. Z muzyką na żywo, świetną choreografią i kostiumami, zaśpiewali piosenkę pt.” Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma…..” Brawom nie było końca. Wszyscy świetnie się bawili.

Dziękujemy serdecznie uczestnikom, nauczycielom i rodzicom którzy pomogli w przygotowaniu dzieci. Naszej nauczycielce Pani Małgosi Kluz-Glen dziękujemy za wspaniałe i profesjonalne prowadzenie Festiwalu.

Natomiast rodzicom naszej szkoły dziękujemy za pomoc w wykonaniu dekoracji, w obsłudze sprzętu nagłaśniającego, w nagrywaniu i robieniu zdjęć. Jest to wspaniała, wesoła a zarazem edukacyjna impreza, która możliwa jest dzięki wspólnej pracy wszystkich chętnych i dobrych serc.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

14 myśli w temacie “Festiwal Piosenki – sprawozdanie

 1. DO ZGŁOSZEŃ NA IV FESTIWAL PIOSENKI POLSKIEJ należy podać:

  1. Tytuł piosenki
  2. Kategorię wiekową
  3. Ilość wykonowców (maksymalnie 3)
  4. Nazwę szkoły

  Polubienie

 2. „Gdzie to siódme morze”- IV grupa wiekowa, Polska Szkoła Forum w Madrycie
  „Co się stało z mamą”-II grupa wiekowa, Polska Szkoła Forum w Madrycie

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s