Dzień rodziny

Zanim zaczniemy świętować Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca, warto zaznaczyć w kalendarzu inną datę: 15 maja. Wtedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin.
Można ten dzień spędzić też całkiem zwyczajnie, ale razem. Wspólne przygotowanie obiadu, spokojne wyjście na pobliski plac zabaw, na spacer to wielkie wydarzenie, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy zabiegani, ciągle się mijamy.
Warto pamiętać, nie tylko wtedy, gdy świętujemy Dzień Rodzin, o tym, że rodzina jest najważniejsza. Nie bez przyczyny często podkreśla się, że to podstawowa grupa społeczna, cegiełka, która buduje całość. Rodzina to cały świat małego dziecka, dla niego nie ma nic poza najbliższymi. W codziennym pędzie często zapominamy o z pozoru błahych czynnościach, o wspólnie spędzonym czasie, o rozmowach, nawet tych o niczym. Dzień Rodzin ma przypomnieć, że to, co ważne, mamy na wyciągnięcie ręki i powinniśmy o to zadbać. 


W ubiegłą sobotę w naszej szkole również obchodziliśmy to święto. W grupach przedszkolnych dzieci przygotowały dla swoich rodziców wierszyki, piosenki i drobne upominki, natomiast rodzice dla swoich pociech wspaniałe teatrzyki. W grupie Krasnali, wraz z wychowawczyniami, rodzice przygotowali przedstawienie pt.“Szewczyk Dratewka”. Rodzice grupy 4-latków zaprosili całe przedszkole na bardzo dynamiczny wiersz pt. „Lokomotywa”.

Zabawy było pod dostatkiem, a jeśli nie wierzycie, zobaczcie sami:
https://youtu.be/GdGqKIRQB08


Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich nauczycielek i rodziców- aktorów.

 

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s