Nasza szkoła

Polska Szkoła Forum w Madrycie powstała w roku 1994 z inicjatywy Hiszpańsko-Polskiego Stowarzyszenia Kulturalnego Forum.

cropped-forum-portadaPOLSKI

W 2012 roku patronką szkoły została Maria Skłodowska-Curie.

maria-curie

Szkoła prowadzi kształcenie w zakresie przedmiotów ojczystych począwszy od przedszkola, poprzez sześcioletnią szkołę podstawową, trzyletnie gimnazjum oraz liceum. Dodatkowo oferujemy kursy języka polskiego jako obcego dla dzieci i dorosłych.

dzieci-z-jablkami

Najważniejszym celem naszej pracy dydaktycznej jest to, aby dzieci pochodzenia polskiego potrafiły mówić, czytać i pisać w języku polskim. Uczniowie mają również okazję do poznania Polski oraz jej kultury i tradycji poprzez różnorodne uroczystości szkolne wplecione w zajęcia lekcyjne; np. przedstawienia z okazji Dnia Niepodległości, Konstytucji 3 Maja, Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Dnia Rodziny, itp. oraz różne inne święta obchodzone w Polsce. Szkoła organizuje również co roku Międzyszkolny Festiwal Piosenki.

imgp6472

Zajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną w zakresie edukacji przedszkolnej, edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli języka polskiego, historii i geografii Polski. Głównym celem szkoły jest prowadzenie wszechstronnych działań na rzecz podtrzymywania i umacniania więzi uczniów z językiem i kulturą Polski oraz kształcenie młodych Europejczyków świadomych swych polskich korzeni.

szkola-front

Zajęcia prowadzone są w budynku udostępnionym przez władze miasta, zlokalizowanym w centrum Madrytu przy ulicy Celanova, 2. Budynek przeznaczony jest do wyłącznego użytkowania przez naszą szkołę, co umożliwia stworzenie rodzinnej atmosfery.

Pomieszczenia szkolne

∙ 21 sal lekcyjnych ∙ sala gimnastyczna  ∙ kawiarenka ∙ biblioteka ∙ sekretariat ∙ pokój nauczycielski ∙ boisko szkolne ∙ magazynek na pomoce i materiały szkolne ∙ podwórko kryte

 

 

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Zajęcia

Zajęcia odbywają się są w soboty, w godzinach od 10:00 do 13:30.

Zajęcia prowadzone są w poszczególnych grupach wiekowych zgodnie z polskim systemem i programem edukacji MEN:

Przedszkole

  • 2-latki
  • 3-latki
  • 4-latki
  • 5-latki
  • Klasa zerowa

Szkoła podstawowa

  • Klasa 1, 2 i 3 – edukacja wczesnoszkolna
  • Klasa 4, 5, 6, 7, 8 – nauczanie j. polskiego oraz elementy historii i geografii Polski

Liceum

  • Klasa 1, 2 i 3 – nauczanie j. polskiego oraz elementy historii i geografii Polski

kurs-polskiego-dla-doroslychCałoroczne kursy

  • Język polski jako obcy dla dorosłych na poziomie podstawowym
  • Język polski jako obcy dla dorosłych na poziomie zaawansowanym